Akademia Dobrych Pomysłów


William Wharton
Niezawinione śmierci
zobacz więcej
Komenda Główna Państwowej Straży PożarnejZwišzek Ochotniczych Straży PożarnychZwišzek Ochotniczych Straży PożarnychMinisterstwo Ochrony SrodowiskaLasy PaństwoweWyższa Szkoła Ochrony Œrodowiska
Przeglšd PozarniczyMagazyn Raport w Akcji

Internetowe Aukcje Handlowo Usługowe


Witamy serdecznie! Na tej stronie przedstawiamy Wam "palący" problem występujący corocznie w naszym kraju. Mowa oczywiście o wypalaniu traw. Potocznie mówi się, że to ludzka bezmyślność, brak wiedzy... Ekolodzy, leśnicy, naukowcy mówią, że dla świata przyrody wypalanie traw to katastrofa ekologiczna. Strażacy określają ten problem jako WIOSENNE ZAGROŻENIE POŻAROWE.
Postanowiliśmy, że będziemy walczyć z tym zjawiskiem nie tylko w czasie akcji ratowniczo-gaśniczych. Tak właśnie powstał pomysł programu społecznego, który przedstawiamy na tej stronie. Zapraszamy wszystkich do czynnego włączenia się w ten program.

Wstęp

Gdy zima chyli się ku końcowi i promienie słoneczne topią połacie śniegu zalęgające na polach, łąkach, w ogrodach i na trawnikach, wtedy wiatr przesusza wierzchnią warstwę gleby. Przyroda budzi się z zimowego letargu do życia. Dla większości z nas jest to najpiękniejsza pora roku - jesteśmy pełni energii, chwytamy powietrze w płuca i optymistycznie, z uśmiechem na twarzach, obserwujemy otaczający nas świat, delektując się jego pięknem...

Oto sielankowy opis przedwiośnia. Taki być powinien, a jaki jest naprawdę...?


Przeczytaj cały wstęp


Dlaczego nie powinno się wypalać traw?

Dlaczego nie powinno się wypalać traw?
- Kaźdego roku w poźarach giną ludzie i zwierzęta.
- Każdy pożar, a co za tym idzie - każda interwencja sporo kosztuje. Sam przyjazd straży pożarnej do ognia kosztuje kilkaset złotych; w skali kraju sż to dziesiątki tysięcy pożarów. Koszty to nie tylko wylana woda, spalone paliwo, zużyty sprzęt... To przede wszystkim ludzkie życie, zmęczenie, co nie sposób określic w złotówkach, więc trudno sprecyzować/oszacować straty.
Są to na pewno miliony zł. Te ogromne sumy pokrywane są w ostatecznym rozrachunku
z Budżetu Państwa. Oznacza to, iż to my - całe społeczeństwo - ponosimy ciężar finansowy walki
z pożarami. Zapewne każdy z nas miałby ciekawsze propozycje na zagospodarowanie tak wielkich kwot pieniędzy, które każdego roku "przemijaja z wiatrem". Np. można by zakupic nowy sprzęt dla strażaków, karetki pogotowia, podreperowac słlużbe zdrowia, edukacje... itd.
- Dym będący następstwem wypalania oznacza tony toksyn w powietrzu.
- Niszczona jest gleba.
To jedynie wybrane argumenty przeciwko wypalaniu traw.

Przeczytaj całość - "Dlaczego nie ?"


Mamy nadzieję, że niniejszy program pomoże zrozumieć skalę problemu wypalania traw i jednocześnie doprowadzi do stopniowego zanikania tego negatywnego zjawiska.
Swoje opinie prosimy zostawiać w Księdze Gości.

Życzymy przyjemnej lektury.
Autorzy programu

opieka techniczna
Grupoa Tense Domena  Kulka Web Design   may Design

 

Design byKulka WebDesign Lajcik ArtWebDesign Internetowa Agencja Handlowa
COPYRIGHT © 2003 - 2012 Fundacja AKADEMIA DOBRYCH POMYSŁÓW
Wszelkie prawa zastrzezone. All Rights Reserved